okołoblogowe

Share Week 2017 – twórcy polecają twórców

To już drugi Share Week, w którym biorę udział – pierwszy możecie znaleźć tutaj. I w sumie niewiele się zmieniło. Wyróżnione blogi wpadły to złotej trójki, wygrane z zeszłego roku przeskoczyły do wyróżnionych… Po moich wyborach mogę jasno stwierdzić, że w tym roku wyraźnie zarysowała się moje potrzeba na motywującego kopa do zarządzania swoim czasem, a także o stałym poszerzaniu wiedzy o marketingu internetowym oraz social media. A przecież od kogo, jak nie od ludzi siedzących w tym na co dzień lepiej się uczyć?
Zapraszam do tegorocznego zestawienia!

Dla przypomnienia wspomnę, że akcja Share Week jest organizowana od 2012 co roku przez Andrzeja Tucholskiego (którego też serdecznie polecam, jego teksty są świetne!) i z roku na rok odnotowują znaczący wzrost zainteresowania. To też świetne podsumowanie z ogromną dawką inspirujących treści, więc jeśli masz bloga – koniecznie bierz udział w tej akcji! Trwa od wczoraj do 26 marca do końca dnia.

Złota trójka Share Week 2017

Worqshop – to jedna z nowości w zestawieniu. Przede wszystkim cenię bloga za bullet journaling. Dzięki Kasi poznałam się z tą ideą i od dłuższego czasu stosuję w swoim życiu. Na razie nie ozdabiam niczego jak szalona, a testuję, jednak już na samym początku, gdy zrobiłam pierwszą kolekcję z rozpiską seriali oraz odcinków wiedziałam, że to jest to! Mając naprawdę mnóstwo spraw na głowie i żyjąc jako człowiek o zwiększonym ryzyku podatności na stres rysowanie i rozpisywanie wszystkiego w zeszycie to świetny sposób na oczyszczenie myśli i relaks.  Kasia imponuje mi także zdjęciami lifestyle’u (fotografuję od 7 lat, a nadal nie umiem w tak piękny sposób przedstawić codzienności… może inaczej – nie chce mi się! Muszę to koniecznie zmienić!). Polecam każdemu, kto kocha takie twórcze podejście do życia!

Design Your Life – w zeszłym roku wyróżniona, w tym roku ozłocona! Alina już od roku pomaga mi w zarządzeniu czasu, organizacją i tak jak w przypadku Kasi, zachwyca ujęciem codzienności. Jej miesięczny planner zawsze gości na mojej szafie, przypominając o najważniejszych rzeczach i spotkaniach. I coś mi się zdaje, że w tym roku wiele wpisów o urządzaniu mieszkania będzie mi towarzyszyć podczas generalnego remontu i zmian, które chcę wprowadzić do pokoju, który okupuję.

Geek Cat – kiedyś wyróżniony blog pod nazwą Hattu, dzisiaj po rebrandingu nosi dumne imię Geek Cat! I wbrew pozorom nie zaglądam na tego bloga po geekowe rzeczy, a po… zarządzanie czasem! Dzięki autorce i jej super wpisom zamierzam zapanować nad skupieniem podczas pracy, lepszym zarządzaniem czasu, by nie tracić go na głupoty, porządkach w skrzynce mailowej i tym podobnych rzeczach, które niby ogarniam, ale w tak chaotyczny sposób, że ktoś z boku mógłby się złapać za głowę.

Tak się prezentuje złota trójka rankingu! To są blogi, które odwiedzam bardzo często, wracam do starych wpisów, czytam, uczę się oraz inspiruję. Jak sami widzicie, moje zarządzanie czasem mocno kuleje i tego najczęściej szukam – pomocy, przydatnych stron, narzędzi oraz wtyczek, by jak najmocniej zoptymalizować to, co robię. Mając bloga, fotografię, inne zainteresowania, zwykłą pracę oraz studia naprawdę można się pogubić – dzięki tym blogom chcę to zmienić!

Teraz czas na 6 innych blogów, które chciałabym polecić czytelnikom i które każdy powinien odwiedzić, by znaleźć nową dawkę wiedzy, świeże spojrzenie na wiele rzeczy oraz żeby się zainspirować.

Srebrna trójka Share Week 2017

Pani Swojego Czasu – Ola ma w sobie tyle pozytywnej energii, że czasem odnoszę wrażenie, jakby kradła ją proso ze Słońca! Jej bloga oczywiście odwiedzam właśnie po to, co obiecuje sama nazwa bloga. Ten czas u mnie naprawdę przelatuje przez palce i nim się orientuję, a już jest wieczór i nie mam chęci czegokolwiek zrobić, choć nie zrobiłam nic. Książkę koniecznie kupię, bo wiem, że będzie świetna!

Urszula Phelep – Ula w zeszłym roku była w złotej trójce, ale to nie znaczy, że jej bloga stał się dla mnie mniej ważny! Nadal odwiedzam go regularnie, wracam do starych wpisów, odświeżam wiedzę i porządkuję to, co już umiem, by nie popełnić błędu przy tworzeniu bloga czy zarządzania profilami społecznościowymi.

Kłosiński – kreatywność, marketing, biznes? Tutaj znajdziesz wszystko! To właśnie Jacek niedawno wrzucił super wpis o ogarnianiu prasówki przy mniejszej ilości czasu, dzięki któremu odkryłam super sposób na uporządkowanie feedu na Facebooku. Super informacje podane w łatwy oraz przystępny sposób o coś, co lubię!

Brązowa trójka Share Week 2017

Jest Rudo – tak jak w zeszłym roku pisałam, do Natalii nie zaglądam do notek o fotografii, a do tych o blogowaniu czy lifestyle’u. Podziwiam ją za super zdjęcia codzienności, w które jeszcze nie umiem (ba! Kilka jej autorstwa z darmowej bazy znajdziecie na moim blogu); to Natalia pomogła mi ogarnąć newsletter dzięki wpisowi z instrukcją krok po kroku, co z tym zrobić. Naprawdę super blog!

Zwierz Popkulturalny – Zwierza nadal chętnie czytam za recenzje, za jej wpisy na Facebooku i choć nie zawsze się z nią zgadzam, to jednak aż przyjemnie czytać jej komentarze na tematy bieżące czy te bardziej humorystyczne.

Artur Jabłoński – bloga Artura nie znam od aż tak długiego czasu jak pozostałych, ale jego wpisy i wiedza to coś, czego potrzebuję! Ostatni bezpłatny live na Facebooku o wpisach na Facebooku dał mi tak ogromnego kopa, że praktycznie zaraz po zakończeniu wymyśliłam poniedziałkowe motywacyjne cytaty, mam pomysły na kolejne wpisy i ich zarys, a także sprawdzam, co ciekawego ludzie wrzucają na jego grupie na Facebooku.

 

To nie są wszyscy twórcy, których czytam oraz staram się być z ich wpisami/filmami na bieżąco, jednak gdybym miała ich wszystkich spisać, wpis miałby z 10 stron. Czasami myślę nawet, że obserwuję za dużo blogerów i vlogerów, ale co na to poradzę, że mamy tak świetną blogosferę?

Dzielcie się w komentarzach swoimi ulubionymi blogami, z chęcią zapoznam się z Waszymi typami i odwiedzę nowe miejsca!