Recenzja UniQ Nordic Gold SIF dla psów wrażliwych

Każda zmiana karmy w diecie psa może skutkować albo poważnym rozstrojem żołądka, albo psim szczęściem do kwadratu. Mając w domu psa z chorymi jelitami jest to dodatkowo trudne, bo nigdy nie wiadomo, jakie skutki mogą nieść ze sobą takie zmiany. Wyzwanie rzuciła nam wchodząca na rynek firma UniQ Nordic Gold, przekazując kilka worków suchej karmy dla psów wrażliwych o urokliwej nazwie – SIF. Do testów wykorzystaliśmy trzy psy z naszego biegającego teamu: niejadka Ziomka, księcia Sajgona i wszystkożerną Syrię.

Po ponad miesiącu już znamy wynik!

Skład UniQ Nordic Gold SIF

Mając psy sportowe w treningu dbamy o ich zdrowie oraz świetne samopoczucie, dlatego zawsze sprawdzamy skład karmy, zanim im cokolwiek podamy. Dostając do ręki worek oraz zaglądając na stronę firmy od razu rzuca nam się w oczy jedno: nacisk na naturalny skład. Pamiętając jednak słynne przysłowie, by nie oceniać książki po okładce, odrzuciłam na bok dobre pierwsze wrażenie i zagłębiłam się mocniej w skład.

Karma SIF została tworzona z myślą o psach z wrażliwym żołądkiem i ze skłonnościami do alergii, więc nie zawiera w sobie ani zboża, ani glutenu. Przyglądając się dokładnym proporcjom możemy dostrzec, że w karmie znajdziemy jedynie mięso, ryby, warzywa, jabłka, kryl, zioła – same zdrowe rzeczy! Karma została zupełnie pozbawiona sztucznych dopełniaczy i chemicznych substancji mogących znacząco wpłynąć na zdrowie naszego pupila.

UniQ Nordic Gold 2

Opakowanie i cena UniQ Nordic Gold SIF

Opakowanie karmy to coś, czym firma powinna się chwalić – kontynuując ideę stawiania na naturalność, pokarm dostajemy w pięknych ekologicznych workach z wytrzymałego papieru, z prostym logo oraz etykietą określającą konkretny rodzaj (każda odmiana ma swój własny, unikatowy kolor!) karmy, gdzie możemy przeczytać dokładny skład. Jedyne, czego nam zabrakło, to tabela z dawkowaniem – musieliśmy wchodzić na stronę i sprawdzać dokładne racje żywnościowe, podczas gdy inne firmy wychodzą klientom naprzeciw i wszystko umieszczają już na opakowaniu.

Firma oferuje worki trzykilogramowe albo dziesięciokilogramowe, z czego pierwszy kosztuje ponad 70 zł, a drugi nieco ponad 200. Wydaje mi się, że to nieco za drogo jak na te wielkości worków, zwłaszcza że inne firmy oferują większe gabarytowo pojemności za mniejsze pieniądze, jednak to już zależy od podejścia klienta. Nie każdego będzie stać, lecz z drugiej strony czy warto oszczędzać na zdrowiu i dobrym samopoczuciu naszego czworonożnego przyjaciela?

Brakowało nam też dozownika w środku worka – musieliśmy sami stworzyć z kubka po Coli z McDonald’s, jednak to niewielki defekt przy wysokiej jakości opakowania i przyjemnym dla oka designie.

Testy karmy UniQ Nordic Gold SIF

Testy przypadły na okres treningowy psów, więc mieliśmy lekkie obawy, czy wprowadzenie nowej karmy do diety nie wpłynie na zdrowie naszych psów w czasie startów, ale karma zdała śpiewająco! Żaden z psów nie miał rewolucji żołądkowych, a kupy były zwarte. Psom wyraźnie smakowało, bo chętnie jadły każdą porcję, którą dostawały, nie grymasiły i merdały ogonem na widok worka.

Sama karma SIF ma przyjemny zapach; kulki nie są wielkie, więc każdy pies spokojnie sobie poradzi z pogryzieniem. Ciężko określić wydajność samej karmy, ale podając pokarm wraz z surowym mięsem, trzy worki po 3kg każdy starczyły nam na nieco ponad miesiąc codziennego użytkowania, w kilka weekendów dorzucając jeszcze trzy dodatkowe psy do testów. Żaden z dorywczych testerów nie miał problemów ze zjedzeniem karmy, chętnie zjadały swoje porcje tak jak główni testerzy i wręcz domagały się więcej!

UniQ Nordic Gold 4

Warunki polowe na zawodach to dla nas chleb powszedni – worek przetrwał i deszcz, i błoto, zaś psy cieszyły się zawsze świeżymi oraz pachnącymi porcjami jedzenia!

Podsumowanie

Wszelkie obawy względem karmy rozwiały się już po pierwszej porcji podanej naszym psom. Żaden nie miał rewolucji żołądkowych, wszystkie miski zostawały puste, zapach nie odrzucał, a worek wręcz świecił ekologicznością i przyciągał wzrok designem.

UniQ Nordic Gold 1

Po ponad miesiącu testów karmy i poznaniu dogłębnie podejścia firmy do żywienia psów mogę polecić tę karmę z czystym sumieniem każdemu, komu zależy na zdrowiu swojego pupila. Ani razu nie dostałam powodu, by zwątpić w jakość karmy, którą podawaliśmy psiakom, rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania i pomimo drobnych minusów firma UniQ Nordic Gold wychodzi obronną ręką z tego testu.

Jeżeli więc masz psiaka o wrażliwym żołądku lub ze skłonnościami do alergii, a chcesz zadbać o jego dobre samopoczucie, śmiało kupuj karmę SIF – twój czworonożny przyjaciel z pewnością pokocha ten pokarm!

PLUSY MINUSY
brak rewolucji żołądkowych dla wielu cena może być zbyt wysoka
miły zapach brak tabeli dawkowania na worku
ładne opakowanie
psy chętnie jadły

Na sam koniec ciekawostka – wiecie, że karmy tej firmy zawdzięczają swoje nazwy nordyckim bogom i boginiom? Jako człowiek zafascynowany fantastyką i mitologiami, od razu zorientowałam się w nazewnictwie. Mała rzecz, a cieszy!