Fotoartykuły,  Fotografia

Przegląd warsztatów i plenerów fotograficznych 2017 roku

Zanim styczeń na dobre zagości w naszych kalendarzach, warto usiąść na chwilę i zastanowić się, w co zainwestować swoje pieniądze, by podnieść poziom fotograficznych umiejętności. Już pisałam na blogu, dlaczego warto inwestować w warsztaty fotograficzne i na co zwracać uwagę, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Początek roku to zawsze świetny czas, by zakreślić plany na nadchodzące miesiące, zaś czyste karty pozwalają nam świetnie zaplanować podróże.

Dzisiaj zebrałam dla was spis najciekawszych warsztatów i plenerów fotograficznych organizowanych na ternie Polski i nie tylko w nadchodzących miesiącach!

Equine Photography by Katarzyna Okrzesik-Mikołajek

Nie od dziś wiadomo, że Kasia była niemal od samego początku mojej przygody z fotografią ogromną inspiracją – co się nie zmieniło do dzisiaj. Na początku 2015 miałam ogromną przyjemność poznać ją osobiście i od tamtego momentu co i rusz spotykamy się na różnych integracjach lub warsztatach, które Kasia organizuje. W 2016 roku Kasia została zwyciężczynią w kategorii „zwierzęta” w National Geographic Polska, pokazując w ten sposób siłę oraz potencjał kryjące się w odłamie fotografii, którym się zajmujemy na co dzień – fotografii koni. Jeżeli ktoś tak jak ja lubi fotografować te niesamowite zwierzęta, a chciałby się uczyć od najlepszej w swojej fachu – gorąco polecam wydarzenia, które Kasia przygotowała na nadchodzący rok!

Dla osób chcących się uczyć od podstaw:

  • warsztaty fotografii koni – 16-18 czerwca (miejsc już brak, ale warto obserwować wydarzenie do końca, bo często ludzie rezygnują bliżej terminu i zwalniają się miejsca)

Dla bardziej zaawansowanych w fotografii:

Gorąco polecam warsztaty fotografii z Kasią – niesamowite miejsce, konie, ludzie oraz niepowtarzalna możliwość poznania kulisów pracy Kasi!

Alicja Zmysłowska Photography

Jej fotografie obiegły cały świat, zaś sama Alicja na dobre wpisała się w świat fotografii zwierząt swoimi niesamowitymi ujęciami psów. Choć osobiście bardziej przepadam za jej fotografiami w czerni i bieli, te kolorowe również robią ogromne wrażenie i przykuwają wzrok. Kto kocha psy, lubi je fotografować i chce się dowiedzieć czegoś fajnego, powinien zapisać się do Alicji na warsztaty! Póki co znamy tylko jeden termin w Krakowie, ale tak jak w zeszłym roku, nowe terminy mogą pojawić się w późniejszym czasie.

Złodziejewo

O warsztatach w Złodziejewie szybko zrobiło się głośno i nie trzeba było długo czekać, by niemal każdy zaczął marzyć o wzięciu udziału w jednym z takich spotkań. To tutaj można spotkać niesamowicie utalentowanych fotografów, niekiedy zza granicy, którzy w pięknym i malowniczym plenerze tworzą z uczestnikami coś bajkowego. Sama skłaniam się ku wzięciu udziału w tym roku w jednym ze spotkań, ale które to będzie – czas pokaże! Już kilkoro moich znajomych fotografów brało udział w warsztatach i jeszcze ani razu nie słyszałam złego słowa o tym miejscu. Myślę, że zdjęcia, które tam powstają, mówią same za siebie!

Oferta Złodziejewa jest bardzo rozbudowana, więc wypunktuję jedynie niektóre, a z resztą oferty zapraszam do zapoznania się na stronie:

I wiele więcej! W ofercie znajdziecie też więcej fotograficznych weekendów z mistrzami, warsztaty fotografii ślubnej, różne poziomy zaawansowania w postprodukcji fotografii czy warsztaty aktu. Warto stale obserwować stronę Złodziejewa, by być na bieżąco z nowymi terminami i zaklepywać miejsca na wspaniałych warsztatach!

Magdalena Berny Photography

Jeżeli interesujecie się fotografią dziecięcą, koniecznie odwiedźcie ofertę Magdy! Skoro mówiliśmy już o Złodziejewie, warto wspomnieć, że Magda jest tam fotografem i z tego, co kojarzę, w zeszłym roku były tam warsztaty z jej udziałem. Magda oferuje warsztaty także w innych miejscach Polski! Magda posiada osobnego fanpage’a, gdzie publikuje informacje o warsztatach, które są organizowane z jej udziałem

Rafał Bojar Photographer

Jest niesamowitym fotografem, którego zdjęcia zachwycają mnie już od dłuższego czasu. Rafał ma ofertę dla fotografów ślubnych i portretowych, ale każdy na jego warsztatach znajdzie ogromną dawkę inspiracji i pozytywnego kopa do dalszego działania. Patrząc na jego fotografie, śmiem twierdzić, że to z całą pewnością prawda!

  • oferta warsztatów Rafała – w środku znajdziecie terminy dla Warszawy, Katowic, Poznania i Krakowa, jednakże już tylko w Katowicach i Warszawie ostały się ostatnie wolne miejsca. Spieszcie się zapisać lub czekajcie na kolejne terminy!

Jedną z fajnych alternatyw dla osób zaawansowanych w fotografii są plenery fotograficzne – tutaj jeden z plenerów organizowanych przez utalentowaną Marcelę!

Kogo jeszcze warto obserwować:

  • Ann Podsiedlik – oferta warsztatów, jednodniowych spotkań indywidualnych czy plenerów zawsze jest u niej niezwykle bogata, choć, póki co, pusta. Podejrzewam jednak, że sweet photography już niedługo ruszy z kopyta, zaś jej oferta jest przede wszystkim dla pasjonatów fotografii dziecięcej czy okołodziecięcej (ostatnio dosyć popularne były u niej fotografie ciążowe czy noworodkowe).
  • Anna Sychowicz fotografia – Ania jest bardzo utalentowanym fotografem, który wręcz uwielbia klimaty baśni, fantasy i zwierząt. W zeszłym roku Ania zorganizowała warsztay oraz plenery obfitujące w niesamowitych modeli zarówno zwierzęcych, jak i ludzkich w otoczeniu genialnych miejsc. Podejrzewam, że w tym roku również powali nas swoją ofertą!
  • Asylum of wind – Marcelina Dąbrowska – cenię u Marceli to, że mogę liznąć nieco mody w połączeniu ze zwierzętami, co dla mnie jest jednym z odłamów, w który chcę iść w fotografii zwierząt. Byłam na jednym z jej plenerów i wspominam go naprawdę dobrze właśnie dzięki świetnym połączeniom przepięknych modelek i nietuzinkowych zwierząt. Z tego, co wiem, Marcela już szykuje kolejne plenery, więc warto ją obserwować, by być na bieżąco z ofertą!
To z pewnością nie jest cała oferta, na jaką możecie się natknąć w sieci, jednak w moim przypadku jedne z pierwszych wyborów w planowaniu wypraw fotograficznych po Polsce. Jeżeli macie inne świetne oferty, podsyłajcie, z chęcią zobaczę, co inni mają do zaoferowania i kto wie, może się spotkamy na jednym z wyjazdów! A już z całą pewnością podzielę się nimi ze światem – dobrych plenerów i warsztatów fotograficznych nigdy za wiele!
Zdjęcie tytułowe by Animowariacje