Photoshop Week 2018 – streamingowy rozkład jazdy

Photoshop Week 2018 to jedno z największych wydarzeń w światku fotograficznym – przez tydzień bowiem każdy użytkownik na świecie ma możliwość uczestniczenia za darmo w wykładach o łącznej wartości niemal 1300 dolarów! Robi wrażenie, prawda? Dlatego warto zarywać nocki, korzyść z tego jest bowiem naprawdę spora! Są jednak dwa haczyki: pierwszy to strefa czasowa. Główna siedziba Creative Live, w której odbywa się Photoshop Week znajduje się na zachodnim wybrzeżu w Seattle, a więc dzieli nas 9 godzin różnicy. Drugi haczyk, raczej oczywisty, to język angielski.

Aby ułatwić ci zadanie wyboru odpowiednich wykładów (prowadzone są równocześnie dwie transmisje, więc należy wybrać, co jest dla nas bardziej ciekawe oraz przydatne), postanowiłam napisać co nieco o wykładach i na które warto poczekać do późnych godzin nocnych. Pamiętaj! Możesz obejrzeć to wszystko bezpłatnie tylko w momencie streamu! Później trzeba zapłacić za dostęp do materiałów.

Poniedziałek – Photoshop Week 2018

Kanał 1 Kanał 2
9:00 Fotografia jedzenia do blogowania i social media* Moc funkcji „Blend if” – Photoshop
10:45 „Selections” w Photoshopie*
1:15 „Luminosity masking” w Photoshopie* Praca z Camera Raw

 

W poniedziałek przede wszystkim polecam wykłady z kanału 2. To świetne wprowadzenie do programu Photoshop, a i funkcje selekcji na przykład czy mieszania ekspozycji z pewnością będą wartością dodaną do codziennej pracy.

Wtorek – Photoshop Week 2018

Kanał 1 Kanał 2
3:00 Edycja fotografii krajobrazu* Edycja zdjęć 360 w Photoshopie
5:00 Pokaż swoją wyjątkowość*
9:00 Uzyskaj filmowy wygląd fotografii dzięki twojej lustrzance* Zaawansowany „color toning” w Photoshopie*
10:45 Tipy dotyczące tekstu dla fotografów*
1:15 Lightroom i Photoshop jako narzędzia do naprawiania złego naświetlenia fotografii* Cloning, Patching i Content-Aware dla początkujących

 

We wtorek warto zacząć od fotografii krajobrazu – zdjęcia 360 są mimo wszystko rzadko używane w Polsce i nikt ich nie edytuje, zaś krajobraz jednak jest bardziej przydatny. Później już jest ciężej w wyborze, zwłaszcza w ostatnim bloku, ponieważ gorąco polecam wykład o naprawianiu złego naświetlenia (wykładowca to super fotograf, dużo się od niego nauczyłam w zeszłym roku), ale wiem też, że wykład o content-aware i innych przydatnych narzędziach Photoshopa może być super przydatne, by je poznać lub lepiej zrozumieć.

Środa – Photoshop Week 2018

Kanał 1 Kanał 2
3:00 Wyjaśnienie filtrów w Photoshopie* Tipy dotyczące produktywności w Photoshopie*
9:00 Światło jako ułatwienie edycji zdjęć* Integracja Lightrooma i Photoshopa*
10:45 Jak używać „blend mode” w Photoshopie jak zawodowiec
1:15 Smart objects dla początkujących Super triki i tipy w Photoshopie*

 

Środę ponownie warto rozpocząć od wykładu Matta o filtrach. Później przeskocz do kanału 2 na integrację Lightrooma i Photoshopa i warto tam zostać na dłużej, chociaż na koniec warto rozważyć, czy nie obejrzeć wykłądu o smart objects.

Czwartek – Photoshop Week 2018

Kanał 1 Kanał 2
3:00 Postprodukcja zdjęć nocnych * Przewodnik po maskowaniu w Photoshopie
5:00 Photoshop this 2018
9:00 Komponowanie zdjęć reklamowych* Akcje i automatyzacja w Photoshopie*
10:45 Jak używać tabletu Wacom
1:15 Postprodukcja ubrań i materiałów Edycja zdjęć z telefonu w Lightromie CC*

 

Czwartek przywita nas poważnym zastanowieniem się, czego oczekujemy – ja zapewne wybrałabym postprodukcję zdjęć nocnych, ale maskowanie brzmi spoko, zwłaszcza że i wykładowca całkiem w porządku. Później można zrobić sobie przerwę: na kanale 1 kilku wykładowców będzie brać udział w małym wyzwaniu – każdy dostanie to samo zdjęcie i będzie musiał je obrobić w jak najkrótszym czasie po swojemu. Brzmi jak dobra zabawa, więc albo odpuszczasz, albo robisz sobie kawkę, zajadasz ciastko i patrzysz na bandę dorosłych bawiących się lepiej jak za młodu w piaskownicy. Później kolejne wyzwanie, czego chcemy się mocniej nauczyć – skłaniałabym się ku akcjom. Na sam koniec polecam niezmiennie ulubionego wykładowcę i jego naukę w Lightroomie. Chyba że ktoś bawi się w zdjęcia studyjne fashion i ni w ząb nie umie obrabiać ubrań, by wyglądały dobrze.

Piątek – Photoshop Week 2018

Kanał 1 Kanał 2
3:00 Zaawansowane content aware i klonowanie Nowe narzędzia w Lightroomie *
9:00 fotografowanie i edycja fotografii nocnej* Wprowadzenie do mask – Photoshop
10:45 Lightroom w fotografii portretowej*
12:30 Alien Skin – przedstawienie nowego programu
1:15 Opanowanie katalogów i kolekcji w Lightroomie CC* Wprowadzenie akcji w workflow fotografii portretowej

 

Ponownie polecam wykładowcę z kanału 2 – Lightroom ostatnio wprowadził masę nowości, dlatego warto wysłuchać, o co w tym wszystkim chodzi i jak ich dobrze używać, by wycisnąć z programu jeszcze więcej. Później ponownie trudny wybór, ale dla osób chących opanować Photoshopa mimo wszystko polecę maski – to ważne narzędzie, które może się czasami przydać. Później obowiązkowo wręcz Lightroom dla portretów, zaś na ostatni wykład także obowiązkowo opanowanie katalogów i kolekcji w Lightroomie. Proszę jednak nie sugerować się rozszerzeniem – rady, jakie tam znajdziesz, są mocno uniwersalne, a jednak katalogowanie umiejętnie w tym programie potrafi zdziałać cuda.

Sobota – Photoshop Week 2018

Kanał 1 Kanał 2
 3:00 Postprodukcja zdjęć HDR  Photoshop jako narzędzie do jeszcze lepszego tworzenia zdjęć*
 9:00  Fotografia studyjna – fotografowanie i edycja  Postprodukcja zdjęć wnętrz*
 10:45 Postprodukcja zdjęć architektury*
 1:15 Pędzle w Photoshopie dla początkujących  Adobe Stock – od zdjęcia do sprzedaży*

 

Sobota to zdecydowanie dzień kanału 2, choć i pierwszy oferuje niezłe wykłady. Warto obejrzeć postprodukcję zarówno wnętrz, jak i architektury, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ci się przyda taka wiedza. Natomiast na sam koniec warto zrobić rachunek sumienia, co ci się lepiej przyda: pędzle i ich umiejętne używanie, czy jednak znajomość systemu sprzedaży zdjęć zarówno przez Adobe Stock, jak i inne stocki na rynku. Osobiście polecam stocki – w zeszłym roku sporo wyciągnęłam z tego wykładu (choć prowadzący był inny) i w tym roku chyba utrwalę wiedzę i w końcu spróbuję swoich sił w sprzedaży zdjęć na stockach.

Niedziela – Photoshop Week 2018

Kanał 1 Kanał 2
3:00 Wstęp do Photoshop Elements Tworzenie materiałów marketingowych w Photoshopie*

 

Niedziela to swoiste zakończenie i zamknięcie całego tygodnia obfitującego w super wykłady i tutaj polecam kanał 2 zdecydowanie – to bardzo przydatna rzecz, bo możesz nauczyć się tworzyć wizytówki, broszurki, plakaty, a takie rzeczy zawsze są potrzebne w biznesie.


Photoshop Week 2018 to aż 42 wykłady zupełnie za darmo po angielsku, 18 świetnych wykładowców mających na koncie całą gamę osiągnięć, a to równa się ogromnej dawce wiedzy. Warto skorzystać, warto robić notatki, warto też na bieżąco ćwiczyć umiejętności, które wykładowcy w danym momencie przedstawiają. Jeżeli więc masz dwa komputery, włącz na jednym stream, a na drugim odpal program i ciesz się nową wiedzą!

Pamiętaj też, że dziury w planie wynikają z tego, że dany wykład trwa dłużej niż godzinę. Jeżeli więc masz teoretycznie przerwę, przeskocz na drugi kanał i zacznij sobie oglądać wykład od danego momentu. W zeszłym roku często tak robiłam i nie powiem – nawet wtedy udawało mi się złapać fajne podpowiedzi do swojej pracy.

Chcesz wiedzieć, jakie ja wykłady będę oglądać? Są oznaczone gwiazdką. Tak, miejscami mam oznaczone dwa wykłady trwające jednocześnie, ale tutaj krótka piłka – albo spodoba mi się jedno, albo drugie. Wszystko wyjdzie w trakcie oglądania, ale ja osobiście skłaniam się ku wszystkim wykładom związanym z Lightroomem. W Photoshopie umiem mniej więcej to, czego potrzebuję, nic ponadto, bo i tak korzystam z tych umiejętności niezwykle rzadko.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej o konkretnym wykładzie lub zapoznać się z wykładowcą, który będzie to prowadzić, zajrzyj TUTAJ. Moim celem nie było dokładne opisanie każdego wykładu, ale raczej podpowiedź dla ciebie, kogo warto obserwować i które wykłady mogą być wartościowe. Polecam gorąco Jareda Platta oraz Matta Kloskowskiego. Moje odkrycia zeszłoroczne i muszę przyznać, że od tamtej pory śledzę ich poczynania w sieci, bo są świetni w tym, co robią.

Na sam koniec – warto uczestniczyć w Photoshop Week 2018, bo to także fajna okazja, by złapać darmowe gifty od wykładowców. Nie wszyscy mają taką ofertę, ale raczej większość udostępnia np. swoje presety do Lightrooma czy fajne brushe do Photoshopa. A jak możesz się domyślić, ich wartość jest naprawdę spora.


Daj koniecznie znać w komentarzu, jakie wykłady sobie upatrzyłeś i czego chcesz się nauczyć w tym tygodniu! jestem bardzo ciekawa, w którym kierunku pójdziesz z nauką.