Fotoartykuły,  Fotografia,  Social media

Grupa na Facebooku – mam i ja! Zapisz się już teraz!

Na początku nikt nie brał nowej aktualizacji Facebooka na poważnie. Ciężko mi nawet sobie przypomnieć, kiedy grupy zawitały na dłużej, jednak dzisiaj nikt już nie traktuje ich z pobłażaniem. Grupa na Facebooku to świetny sposób na promocję biznesu i nawiązanie wartościowych kontaktów! Nie zliczę nawet, ile razy grupy pomogły mi i sprawiły, że rozwiązałam swój problem lub pomogłam innym.

Postanowiłam jednak pójść o krok dalej i rozwinąć się jeszcze bardziej.

Dlaczego grupa na Facebooku?

Po wielu latach przebywania na Facebooku moja tablica zamieniła się w jeden wielki feed wypełniony po brzegi zdjęciami fotografów z całego świata. Między tymi postami pojawiają się niezwykle przydatne rzeczy, które mogłabym publikować na fanpage’u bloga, ale niezwykle szybko zamieniłabym go w śmietnik z linkami do innych stron. A tego chcę uniknąć, ponieważ przeznaczeniem mojego fp jest zgoła coś zupełnie innego. Stąd pojawił się pomysł na grupę – tam mogłabym wrzucać wszystkie te przydatne rzeczy oraz inspiracje, które są niezwykle potrzebne w rozwoju fotografa.

Oczywiście nie zamierzam robić z tej grupy śmietnika – mam spisane zasady, których każdy członek będzie musiał przestrzegać. Może brzmi to strasznie, ale w rzeczywistości regulamin jest potrzebny, by zachować spójność takiej społeczności. Obiecuję, będzie super!

Grupa jest już otwarta! Można się do niej zapisywać!

Profity, profity, profity

Ktoś sobie pomyśli: „Super, kolejna grupa, po co mi to?” A jeśli ci powiem, że będziesz mieć okazję korzystać z rzeczy, których ja używam na co dzień? Będziesz mógł porozmawiać z innymi entuzjastami fotografii, podpytać ich, poradzić się, a także zareklamować własną działalność? Mnie by to przekonało już po pierwszym zdaniu!

Sporo rzeczy wyjdzie już w trakcie prowadzenia takiej grupy, ale na sam początek przygotowałam konkretne akcje na dany dzień w tygodniu – akcje promocyjne, polecenia, inspiracje, sesje pytań i odpowiedzi… Oprócz tego będę informować o nowościach, jakie przygotowuję w związku ze swoją działalnością – a trochę ich się uzbierało, więc będzie o czym dyskutować. Na wszystko będzie miejsce na grupie, dlatego już teraz zachęcam cię do zapisów! To będzie także miejsce, gdzie będę informować o ważnych postach blogowych, bo tych będzie naprawdę sporo w sierpniu! A coś czuję, że dużo na nich zyskasz i i z nich chętnie skorzystasz.

Każdą rzecz robię dla ciebie – wypełniam luki w niszy, pomagam ci się rozwinąć w kierunku, w którym chcesz iść. Sama dążę do tego, by pracować ze swoich pasji na własny rachunek, dlaczego więc ty nie możesz podobnie? Na grupie będziemy mogli o tym swobodnie porozmawiać.

To co, widzimy się na grupie? Zapraszam! Na tropie lepszych zdjęć – fotogrupa to miejsce, gdzie będziemy rozmawiać nie tylko o fotografii, ale też o wielu rzeczach wokół, które składają się na rozwój. Bo marka osobista, promocja, marketing w Internecie to równie ważne aspekty bycia fotografem, które składają się na twój dalszy sukces.


To jeszcze raz – zapisz się do grupy i zacznij z niej korzystać! Na początku będzie ciężko, wiadomo, bo mało członków, ale z czasem grupa z pewnością się rozkręci i zacznie przynosić jeszcze większe korzyści. I kto wie, może kiedyś ta grupa na Facebooku będzie jedną z największych? Ale póki co nie wybiegam w przyszłość; liczy się tu i teraz! A ja chcę cię poznać jeszcze lepiej i spróbować pomóc rozwiązać twoje kluczowe problemy związane z fotografią.