Fotogeniczna ściana z twoimi zdjęciami za grosze

Co najczęściej robisz, gdy idziesz na imprezę, organizujesz domówkę albo jedziesz do nowego miejsca? Zdjęcia. Część z nich publikujesz na Facebooku, część wrzucasz na Instagrama, zaś reszta gnije na dysku. Czasami do nich zajrzysz, ale to zwykle wtedy, gdy ktoś je polubi lub skomentuje. Rzadko kiedy do nich wracasz, o części nawet zapominasz. A gdyby tak wybrać najlepsze, wydrukować, podpisać i powiesić na ścianie jako przypomnienie wszystkich cudownych chwil? Fotogeniczna ściana to idealne rozwiązanie dla ciebie!

Za 100 złotych możesz stworzyć niezwykle fotogeniczną ścianę, której będą ci zazdrościć znajomi! (sprawdzone info 😉

Czego potrzebujesz?

  • Dobrej jakości fotografie z wypraw;
  • Sznurek;
  • Klipsy do wieszania fotografii;
  • Taśmę klejącą oraz nożyczki;
  • Białe lampki choinkowe na białym kablu (opcjonalnie, bo można zrobić też bez, ale z lampkami wygląda to sto razy lepiej)
  • Samoprzylepne uchwyty na lampki choinkowe

Twoja wymarzona ściana w kilku krokach

Na samym początku wybierz kawałek ściany, na której chcesz powiesić całą instalację. Jeżeli decydujesz się na lampki choinkowe, musisz brać pod uwagę takie miejsce, gdzie będziesz mieć dostęp do prądu, by je podłączyć. W moim przypadku wybór był oczywisty – ściana nośna mieszkania, w którym mieszkam, pękła niemal do połowy i strasznie mnie to pęknięcie drażniło. Początkowo zasłaniałam je plakatami filmowymi, ale mając na uwadze remont i zmianę wystroju, musiałam się wstrzelić stylem, by wszystko do siebie pasowało. Akurat obok stoi moje biurko, więc dostęp do prądu mam niezwykle łatwy.

Gdy już wybierzesz miejsce, wybierz te zdjęcia, które chcesz wydrukować. Ja skorzystałam z usług firmy Socialdruk. I to był strzał w dziesiątkę! Choć nie wszystkie zdjęcia udało mi się wydrukować (kwestie formatu), to i tak jestem zadowolona z efektu końcowego. Firma oferuje bardzo duży wybór formatów – ja postawiłam na polaroidy z podpisem, co by mieć też daty rożnych imprez i wyjazdów, na których byłam. Możecie zrobić nawet magnesy na lodówkę! Warto przyjrzeć się ofercie tej firmy i wypróbować, zwłaszcza że możecie kupić także urocze klipsy do zdjęć oraz zestaw sznurków do wieszania, więc nie musicie ich szukać zbyt daleko.

Jeżeli bierzesz pod uwagę opcję z lampkami choinkowymi, weź taśmę klejącą, na próbę rozwieś je i sprawdź, jak chcesz je przymocować i na jak długo ci wystarczą. U siebie mam 100 lampek i, póki co, wystarczają. Jeżeli będziesz chcieć w przyszłości powiększać ilość lampek, kup takie z opcją łączenia z innymi zestawami. Koniecznie wybieraj takie z białym kablem – najmniej rzuca się w oczy i „ginie” na zdjęciach. Kolor lampek także powinien być zimny biały lub ciepły biały – kolorowe nie będą dobrze wyglądać w tym przypadku.

Kiedy już wiesz, jak chcesz powiesić lampki, użyj haczyków do wieszania lampek choinkowych na ścianie – na przykład firmy tesa. Są samoprzylepne, łatwo się je usuwa i nie niszczą ściany ani jej nie brudzą.

Gdy już otrzymasz paczkę z ulubionymi zdjęciami, rozwiń jeden ze sznurków i sprawdź, jak długie chcesz mieć linie ze zdjęciami (pamiętaj, że ogranicza cię ilość zdjęć, więc zmierz tak, by zaraz się nie okazało, że zabraknie ci zdjęć do wieszania i zostaniesz z dziurą).  Taśmą klejącą przyklej sznurek i na próbę podwieś zdjęcia – pamiętaj, że ciężar zdjęć sprawi, że sznurek na pewno będzie nieco niżej, dlatego tak ważne jest, by wpierw zrobić wszystko na próbę przed właściwym wieszaniem.

Kiedy już masz wszystko wymierzone i sprawdzone, przyklej te same samoprzylepne haczyki i zawiąż supełkiem sznurek na haczyku z jednej oraz z drugiej strony. Gdy masz już wszystko gotowe, wystarczy już tylko powiesić zdjęcia, odpalić lampki choinkowe i cieszyć się z tego, co się stworzyło!

I zrobić klimatyczne zdjęcia na Instagrama… Bo to tak bardzo piękna rzecz, że zdjęcia niemalże robią się same!

Jeżeli zdecydujecie się zrobić coś podobnego u siebie, koniecznie dajcie znać w komentarzu, mailowo lub oznaczcie mnie na zdjęciu na Instagramie i dodajcie hashtag #DIYwithIzzy – chętnie zobaczę, co Wy pięknego stworzyliście, by poczuć się we własnych czterech ścianach jeszcze bardziej komfortowo i przytulnie!

Finansowe podsumowanie projektu:

  • paczka zdjęć od Socialdruk wraz z klipsami i sznurkami – ok. 80 zł wraz z przesyłką (tutaj ceny będą się wahać ze względu na opcję, którą wybierzecie dla siebie);
  • haczyki samoprzylepne – ok.7 zł  (w środku jest około 20 haczyków, ja do projektu zużyłam 14, więc mam kilka w zapasie jeszcze)
  • lampki choinkowe na białym kablu o świetle zimnym białym – ok. 10 zł (w zależności, gdzie kupujecie).