Fotoartykuły,  Fotografia

5 nisz fotograficznych godnych polecenia

Fotografując tylko w swojej niszy zamykamy się niejako na innych artystów. Gdyby ktoś wszedł na mojego Facebooka natychmiast stwierdziłby, że ja obserwuję tylko fotografów koni. Byłby w błędzie, bo od dawna fascynują mnie także inne nisze – równie piękne i warte uwagi, co konie. Zobaczcie mój subiektywny wybór 5 najfajniejszych nisz fotograficznych, które warto obserwować. Kto wie – może zainspirują was do tworzenia nowych projektów albo spróbowania swoich sił?

Astrofotografia

To, co potrafią fotografowie ze zdjęciami gwiazd przechodzi ludzkie pojęcie! To połączenie krajobrazu i zapierających dech w piersi konstelacji. Aż chce się więcej i więcej! Nie jest to łatwe, nietrudno przeszarżować, ale najlepsi z najlepszych każdego dnia zachwycają i zdobywają rzesze fanów na całym świecie.

Polecani fotografowie:

Fotografia samochodów

Pochodzę z mocno samochodowej rodziny, więc rajdy WRC, formuła 1 czy pokazy sportowych aut to dla mnie chleb powszedni. Nic więc dziwnego, że obserwuję dosyć mocno tę niszę, samej próbując od czasu do czasu swoich sił.

Polecani fotografowie:

Fotografia cosplay

To najmniejsza nisza, która znajduje się na mojej liście obserwowanych, ale równie ciekawa i zaskakująca. I nie mówię tutaj o fotkach z wydarzeń takich jak Comic Con, ale o fotografach specjalizujących się w pokazywaniu fragmentu historii wraz z cosplayerem. Niektórzy potrafią naprawdę wiernie oddać klimat gier, filmów czy książek. Prawdziwa gratka dla geeków!

Polecani fotografowie i cosplayerzy:

  • Yumikasa (fotograf, między innymi w portfolio posiada cosplaye)
  • Maul (najsłynniejszy cosplay Geralta)
  • eosAndy (fotograf)
  • Leon Chiro (cosplay)

Fotografia krajobrazowa

To chyba największa nisza, którą kocham nad życie. Bardzo często jest związana z astrofotografią, ale wielu fotografów nie decyduje się na ten dodatkowy odłam, za to czaruje na wielu innych płaszczyznach. Każde zdjęcie to istne dzieło sztuki – aż chce się jechać i zobaczyć na własne oczy to piękno i magię!

Polecani fotografowie:

Fotografia zwierząt

Nie mogło jej zabraknąć! I nie mówię tu tylko o zdjęciach koni, ale fotografia zwierząt to duża nisza podzielona na wiele mniejszych. Możemy więc podziwiać fotografie dzikich zwierząt, małych dzieci z kaczuszkami czy gąskami, pary młode i wiele innych. Każde ujęcie stworzone wraz ze zwierzęciem nadaje całemu kadrowi pewnego mistycyzmu, który tak kocham.

Polecani fotografowie:

A jakie Wy nisze obserwujecie i zachwycacie się nad kadrami? Podzielcie się swoimi typami! A może cenicie jakiegoś fotografa w niszy, którą tutaj wytypowałam? Wrzucajcie linki do portfolio – z chęcią przejrzę i dodam do listy!